»Države, ne samo podjetja, danes tekmujejo za znanje, za dobre strokovnjake. Več jih bomo zadržali, več jih bomo privabili, boljše izdelke bomo imeli, boljše zaslužke bodo imela podjetja. Več bo možnosti za višje plače in davčne prilive ter tudi pokojnine.«
»Izjemno pomembno se nam zdi, da se stopnja davka od dohodkov pravnih oseb ne zviša z 19 na 20 odstotkov, da bomo lahko razvijali podjetja in bodo lahko naši zaposleni dobili višje plače.«
»Nekdo, ki dela, mora imeti dovolj, da preživi svojo družino in normalno pride čez mesec. Sveženj davčnih razbremenitev prinaša višje neto plače za vse.«
»To pa ne pomeni, da če bomo imeli višje plače politikov, da bomo imeli tudi boljše politike.«
»Predvsem smo pričakovali, da se bodo prednostno obravnavala ključna vprašanja v gospodarstvu, torej razbremenitve, seveda najprej pri plačah zaposlenih, da bi s tem seveda zvišali neto izplačila. Pričakovanja so bila precej višja.«
»Zanimivo je, da je dal primerjavo 10.000 evrov neto plače. Najprej se bom vprašal, koliko ljudi v Sloveniji prejema 10.000 evrov plače?«
»Obljubljam družbo, ki spoštuje vrednote. Spoštovanje za vse. Zato potrebujemo boljše plače, višjo minimalno plačo in seveda stabilne pokojnine.«
»S tem ko imajo visoke plače, se mi zdi, da se korupcijska tveganja zmanjšajo, čeprav se jim ne moremo povsem izogniti, ker so očitno vseeno podkupnine veliko višje od njihovih plač.«
»Lanski poslovni rezultati slovenskih podjetij so dobri, dividende bodo visoke, vrednotenja so privlačna.«
»Pri nas se lahko zgodi, da bo delodajalec prišel do delavca in mu dejal, da mu lahko dvigne plačo za 50 evrov, a ga bo slednji prosil, da tega ne stori, ker bo na drugih področjih izgubil več in bo imel na koncu 100 evrov manj.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju